Biz Kimiz?

“İletişiminiz için Pozitif Fikirler” sloganı ile 2007 yılında yola çıkan POZİTİF PR, bütünleşik iletişim çözümleri sunmaktadır. Bilgi ve uzmanlığa dayalı çalışma anlayışı ile kurumsal prensipleri doğrultusunda iş ortaklarının tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahiptir. İletişim danışmanlığındaki deneyimi 26 yılı aşan Serap ŞAHİN DURAK tarafından 2007 yılında kurulan POZİTİF PR, kurumsal itibarına değer veren markalara, 360 derece tamamlayıcı danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Kurucu Hakkında

Üniversiteye dek öğrenimini İzmit’te tamamladı. 1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede 2009 yılında tamamladığı yüksek lisans eğitiminin tez konusu ise “Pazarlama Blogları” oldu.

1994 yılında başlayan çalışma yaşamında 2007 yılına dek eğitim, turizm, inşaat ve endüstriyel kimyasal sektörlerinde “halkla ilişkiler, pazarlama, reklam, tanıtım ve satış” ile ilgili çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. Bu sektörlerde edindiği birikimlerini halen, 2007 yılından bu yana kurucusu olduğu POZİTİF PR’da, müşterileri için oluşturduğu projelere aktarmaktadır.

2000 yılında Marmara Üniversitesi SBE Yönetim ve Organizasyon (İşletme) Yüksek Lisans Programı’na 1 yıl süre ile devam eden Durak; TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği), KYÖD (Kocaeli Yüksek Öğrenimliler Derneği), İLMED (Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Derneği), AOTS Japonya Mezunlar Derneği, Uluslararası BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği üyesidir. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ’nin üniversite öğrencileri için seçtiği Gönüllü Mentorlar arasındadır.

Ayrıca Marmara Boğazları ve Belediyeleri Birliği (MBBB)’nin düzenlediği “Yerel Yönetimler Akademisi” nin de ilk dönem (2006) mezunları arasında yer alan Serap Durak, dönem dönem devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerdeki iletişim derslerine konuk eğitimci olarak katılmaktadır.